Умови для початку проведення тендерних торгів

Тендерні торги – це вже досить популярне явище і всі державні установи діючі на території України прекрасно розуміють, як приймати участь в тендерах, та для чого вони потрібні. Починаючи з 2016-го року проведення торгів стало обов’язковою умовою при проведенні самих різних закупівель. Тобто, навіть якщо державній установі потрібно закупити невелику кількість обладнання, то вона зобов’язана робити це через систему тендерів. Сайт tender.uub.com.ua – це один з електронних порталів, де можна виставити оголошення про проведення тендеру, а приватним компаніям взяти в ньому участь.

Для чого була введена ця система

До того, як дана система Прозорро не була внесена до українського законодавства. Державні установи мали можливість проводити будь-які закупівлі без особливого контролю. Тобто, вони мали можливість використовувати кошти в тих напрямах, де вважать потрібним. Відповідно, рівень корупції при таких умовах був занадто високим й реальної можливості слідкувати за всіма операціями не представлялось можливим.

Саме тому, й була запроваджена система тендерних закупівель. Це означає, що державна установа стала зобов’язаною проводити тендерні торги, де кожен з потенційних постачальників мав би рівні умови на участь.

Більш того, вся інформація по таким торгам зберігається в системі й в разі необхідності в архівах можна знайти всі дані про те, як проводилися закупівлі, куди були направлені кошти й так далі.

При яких умовах допустимий старт тендерних торгів

Не секрет, що для початку тендерних торгів, повинні бути виконані певні умови. Тут варто нагадати, що учасники мають можливість задавати питання й робити це вони можуть до того моменту, доки йде термін прийняття заявок.

Що стосується комунікаційного процесу, то не виключено, що сторони можуть прийти до:

  • Зміни певних вимог – це може стосуватися навіть оформлення й кількості потрібних документів;
  • Бажання отримати більше інформації про компанію – тобто, це можуть бути певні дозволи, ліцензії та сертифікати;

У випадку, якщо на етапі прийняття заявок в тендерне оголошення вносяться якісь зміни, то ця інформація повідомляється й всім учасникам, що вже подали свої пропозиції. Відповідно, термін, що надається на подання заявок може бути продовжений.

Після ознайомлення з новими умовами, учасники можуть або дати згоду, або покинути торги не беручи в них участь.

Для того, щоб торги відбулися в відведений час, важливо забезпечити два основних моменти:

  • Наявність, як мінімум, одного учасника на участь в допорогових тендерах;
  • Наявність двох та більше виконавців у випадку з надпороговими тендерами.

Це сама основна умова, якщо вона не виконана, то тендерне оголошення автоматично анулюється.